GENÉZA NOVÉHO SUV C5 AIRCROSS

Nové SUV C5 Aircross  je najnovším modelom produktového radu značky Citroën. Nový Citroën C5 Aircross sa inšpiroval konceptom Citroën Aircross z roku 2015 a po úspešnom uvedení SUV C3 Aircross na trh v roku 2017 pokračuje vo svojej ofenzíve v segmente SUV. Citroën naďalej počúva svojich zákazníkov a spĺňa ich očakávania: Inspired By You (Inšpirovaný vami)!

KOMFORT

ODPRUŽENIE S TLMIČMI S PROGRESÍVNYMI HYDRAULICKÝMI DORAZMI®

Táto novinka umožňuje filtrovať a pohlcovať veľké deformácie, ako aj malé nerovnosti vozovky, a vytvoriť  pocit jazdy, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo, pričom zaručuje mimoriadnu stabilitu a dynamiku. Zatiaľ čo  klasické pruženie pozostáva z tlmiča, pružiny a mechanického dorazu, pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi ® pridáva na oba konce 2 hydraulické dorazy - jeden na rozpínanie a druhý na stlačenie. V prípade väčšieho stlačenia a rozpínania postupne pohyb spomaľujú a zabraňujú tak prudkému zastaveniu.

V prípade mierneho stlačenia a rozpínania vytvárajú dojem "lietajúceho koberca" a pocit, že vozidlo nad nerovnosťami vozovky doslova letí.

KABÍNA IZOLOVANÁ OD VONKAJŠIEHO HLUKU A SPLODÍN

Akustická izolácia nového SUV Citroën C5 Aircross je na vysokej úrovni. Predné dvojité vrstvenné sklá s izolačnou vrstvou výrazne znižujú hluk z odvaľovania pneumatík a aerodynamický hluk a posádke zabezpečujú mimoriadne odizolovanie od vozovky, ako by sa nachádzali v ochrannej ulite. Osobitná pozornosť bola takisto venovaná odizolovaniu bloku motora.

Optimálny komfort cestujúcich v novom Citroëne C5 Aircross zabezpečuje aj systém čistenia vzduchu v kabíne, AQS „Air Quality System“, ktorý detekuje znečistenie vonkajšieho vzduchu a odfiltruje ho automatickým nastavením režimu cirkulácie vzduchu v kabíne.

TECHNOLÓGIE POSLEDNEJ GENERÁCIE

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Je prvým krokom k autonómnemu riadeniu vozidla, pričom vozidlo ovláda riadenie rýchlosti, dráhu jazdy a svoju polohu v jazdnom pruhu. Systém je prepojený na adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, ktorá umožňuje automaticky zastaviť a znovu naštartovať vozidlo v závislosti od vozidla, ktoré je pred ním.

SYSTÉM ROŠÍRENÉHO ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÉHO ZNAČENIA

Rozpoznáva dopravné značky s rýchlostným značením a zistené údaje zobrazuje na displeji vo vozidle. Vodič môže jednoduchým gestom zadať  túto rýchlosť ako referenčnú hodnotu pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti.  Okrem značiek s obmedzením rýchlosti môže systém detekovať aj niektoré iné značky a premietať ich vodičovi v združenom prístroji (stop, zákaz vjazdu, koniec obmedzenia rýchlosti).

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Pre pokojnú a bezpečnú jazdu v noci sa diaľkové svetlá automaticky prepínajú na stretávacie (a naopak).

MOTORIZÁCIA

NOVÉ MOTORY EURO 6.2

Nové SUV C5 Aircross ponúka škálu efektívnych a výkonných motorov Euro 6.2 so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou BVM6 alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8: 2 benzínové verzie motorov: PureTech 130 S&S BVM6 a pure Tech 180 S&S EAT8; 3 naftové verzie motorov: BlueHDi 130 S&S BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BlueHDi 180 S&S EAT8.

Je vybavené najnovšou generáciou automatickej prevodovky EAT8, "Efficient Automatic Transmission" s 8 rýchlosťami, s ovládaním Shift and Park by wire, ktoré poskytuje ešte väčšiu efektívnosť a užívateľský komfort: Vďaka 2 dodatočným prevodovým stupňom sa spotreba paliva znížila o 7 % v porovnaní so 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6. Zvýšil sa komfort radenia rýchlostí, nakoľko 2 dodatočné prevodové stupne umožňujú znižovať skok v režime otáčok pri radení prevodov.

Ponuky

2022 | C5 Aircross
35 590 €

C5 AIRCROSS SHINE BlueHDI 130 S&S EAT8

  • 2 km
  • Automat (8 st.)
  • Diesel
  • 1,5 BlueHDI
  • SUV
  • 96 kW (130 hp)

Máte nejaké otázky?