POHODLNÁ JAZDA NA VŠETKÝCH TYPOCH TERÉNU: GRIP CONTROL S FUNKCIOU HILL ASSIST DESCENT

Ovládajte cestu s týmto SUV! Zvýšená svetlá výška vozidla, veľké kolesá a systém Grip Control s Hill Assist Descent umožňujú vydať sa za dobrodružstvom na akomkoľvek type cesty.

Citroën C3 AIRCROSS tak môže modulovať pohyblivosť svojich predných kolies v závislosti od daného terénu a uchovávať svoju rýchlosť klesania aj pri veľkom sklone svahu.

OBRATNÝ V MESTE VĎAKA PARKOVACIEMU ASISTENTOVI A REŽIMU TOP REAR VISION

Citroën C3 AIRCROSS, ktorý zvláda bez problémov jazdu v meste ako aj na cestách mimo mesta, vám zjednoduší váš každodenný život. V meste vám technológia Park Assist pomôže pri vašich parkovacích manévrovaniach.

Cúvacia kamera s režimom Top Rear Vision umožňuje zobraziť na 7’’ dotykovom displeji priestor za vozidlom v uhle 180°.

ROZPOZNÁVANIE RÝCHLOSTNÝCH ZNAČIEK

Rozpoznávanie dopravných značiek s rýchlostným značením a rýchlosť odporúčaná systémom umožňujú vášmu SUV prispôsobiť rýchlosť jazdy podľa informácií, ktoré zachytáva kamera. Obmedzenie rýchlosti sa nepretržite zobrazuje.

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL DO DIAĽKY

Táto funkcia zabezpečuje prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel v závislosti od premávky, keď systém detekuje vozidlá. Jazda v noci je bezpečnejšia a umožňuje vám sústrediť sa naplno na cestu.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Multifunkčná kamera v hornej časti čelného skla detekuje prekážky, ako sú napríklad vozidlá idúce v tom istom smere alebo stojacie vozidla. Pri rýchlosti od 5 do 85 km/h čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokiaľ je detekované riziko kolízie.

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

Pomocou head-up displeja máte neustále k dispozícii základné informácie o jazde bez toho, aby ste opustili zrak z vozovky: tieto informácie sa premietajú vo farbe na vysúvaciu lamelu priamo vo vašom zornom poli.  

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE SMARTFÓNOV

Citroën C3 AIRCROSS ponúka konektivitu s intuitívnym ovládaním. Odkladací priestor v stredovej konzole umožňuje indukčné bezdrôtové nabíjanie vášho smartfónu. Vďaka funkcii  Mirror Screen s Apple CarPlay a Android Auto (dostupné neskôr) sú kompatibilné aplikácie vo vašom smartfóne takisto dostupné na 7-palcovom dotykovom displeji.

MOTORIZÁCIA

O pohon sa postarajú dva benzínové motory PureTech (82 a 110) alebo dva naftové motory BlueHDi (100 a 120). Pre strednú výkonovú verziu je pripravená 6-stupňová automatická prevodovka a pre najvýkonnejšiu 6-stupňový manuál. Inak je k dispozícii 5-stupňová manuálna prevodovka.  S pohonom oboch náprav sa nepočíta.

 

Máte nejaké otázky?