NOVÝ CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

ODVAHA A TECHNOLÓGIE PRE LEPŠÍ ZÁŽITOK Z CESTOVANIA

  

Nový Citroën C5 X spája eleganciu sedanu, dynamiku kombi a vyvýšený posed v SUV. Poskytuje skutočný pokoj vďaka programu Citroën Advanced Comfort® s kabínou hodnou salónika. Na zjednodušenie vášho každodenného života na palube ponúka Nový Citroën C5 X pokročilé technológie pre poloautonómnu jazdu a nové komunikačné rozhranie na 12” HD dotykovom displeji s rozpoznávaním hlasu. Nový Citroën C5 X je dostupný v plug-in hybridnej a benzínovej verzii. Vyberte si!   

POZRITE SI VIDEO A ZISTITE VIAC O NOVOM CITROËNE C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

 

ŠTÝL

AVANTGARDNÝ TVAR KAROSÉRIE

Model C5 X, ako jediný svojho druhu, vytvára dokonalú rovnováhu medzi eleganciou typickou pre hatchback s jeho dlhou kapotou, dynamikou vozidla kombi s veľkým batožinovým priestorom a vyvýšenou pozíciou za volantom v štýle SUV vďaka kolesám s veľkým priemerom.

Pohľad zpredu na sivý Citroën C5 X na rovnej ceste

PLYNULÉ, AERODYNAMICKÉ LÍNIE

ELEGANCIA A DYNAMIKA

Nový Citroën C5 X vyniká v segmente, ktorý je pomerne tradičný.
Dvere batožinového priestoru ponúkajú široký otvor a nízku nakladaciu hranu.

Svojou dlhou kapotou, kontúrami, vysokou líniou bočných okien a lemami blatníkov zadných kolies získava vozidlo osobitý vzhľad a skvelé aerodynamické vlastnosti.

Dlhú líniu strechy zakončuje plynulý a aerodynamicky tvarovaný horný spojler. Ďalší spojler v lesklej čiernej úprave zabezpečuje potrebný prítlak a stabilitu pri brzdení.

 
Zadný profil modelu Citroën C5 X v sivej farbe, počas jazdy na ceste
Pohľad spredu na sivý Citroën C5 X na ceste
 

VYVÝŠENÁ POZÍCIA ZA VOLANTOM

LEPŠÍ PREHĽAD O DIANÍ NA CESTE

Vyššia pozícia za volantom nového modelu Citroën C5 X je výsledkom väčšej svetlej výšky oproti tradičnému hatchbacku a väčšieho priemeru kolies (720 mm).
Takáto zvýšená poloha pri jazde zaručuje viac bezpečnosti a lepší výhľad z vozidla.

SVETELNÝ PODPIS

MODERNÝ A TECHNICKY VYSPELÝ

Nový Citroën C5 X má vpredu aj vzadu nový svetelný podpis značky Citroën v tvare písmena V, ktorý sa po prvýkrát predstavil na novom modeli C4.

Vidno ho cez deň aj v noci a skvelo dopĺňa nádherné línie nového modelu Citroën C5 X, ktorý vďaka nemu vyniká medzi ostatnými vozidlami a ihneď ho rozpoznáte ako Citroën.
Tento technicky vyspelý svetelný podpis zahŕňa LED svetlomety v rámci celého modelového radu.

 
Muž pred modelom Citroën C5 X, pohľad zpredu
Animácia znázorňujúca šesť farieb karosérie pre Citroën C5 X
 

ŠESŤ FARIEB KAROSÉRIE

PÄŤ DVOJFAREBNÝCH KOMBINÁCIÍ S ČIERNOU STRECHOU

Nový Citroën C5 X ponúka možnosť výberu spomedzi šiestich metalických alebo perleťových farieb karosérie:
 • sivá Amazonite
 • biela Perle Nacre
 • modrá Magnetic
 • sivá Platinum
 • sivá Artense
 • čierna Perla Nera.
 • Každú z uvedených farieb možno skombinovať so strechou v čiernom odtieni Perla Nera a dodať tak vozidlu ešte viac elegancie.

 

VARIANTY INTERIÉRU

PRIESTOR PRE CESTUJÚCICH, V KTOROM SA ODRÁŽA VAŠA OSOBNOSŤ

V súlade s filozofiou osobného prispôsobenia modelov Citroën ponúka nový model C5 X originálne a kultivované varianty interiéru, ktoré umožňujú vodičom upraviť si priestor kabíny podľa svojej osobnosti.
Okrem nenápadného štandardného interiéru so sivou látkou vzoru rybej kosti je k dispozícii päť ďalších variantov:
 • sivý interiér Urban Grey
 • sivý interiér Metropolitan Grey
 • modrý interiér Metropolitan Blue
 • čierny interiér Hype Black
 • interiér Hype Adamantium.
 
Žena sediaca pred modelom Citroën C5 X

MÄKKÉ A HREJIVÉ MATERIÁLY

Štyri detailné pohľady na interiér modelu Citroën C5 X

 

Priestor pre cestujúcich pôsobí pokojným a priestranným dojmom so zmyslom pre detail, materiály a farby:

 • vysokokvalitná látka a koža, inšpirované svetom cestovania a batožiny,
 • tri voliteľné dekory interiéru vrátane vzhľadu textúrovaného dreva so stromčekovým vzorom,
 • mäkké materiály na kontaktných plochách vodiča a spolujazdca: lakťových opierkach, stredovej konzole, povrchu palubnej dosky atď.

 

C5-X-Ambiance-Hype-Adamantium-1480x540
C5-X-Ambiance-Urban-Grey-1480x540
C5-X-Ambiance-Metropolitan-Grey-1480x540
C5-X-Ambiance-Metropolitan-Blue-1480x540
C5-X-Ambiance-Hype-Black-1480x540
C5-X-Ambiance-Hype-Adamantium-1480x540
C5-X-Ambiance-Urban-Grey-1480x540

PrevNext

TELESNÁ A PSYCHICKÁ POHODA

POZVANIE NA CESTY V DOKONALOM POHODLÍ

Priestor pre cestujúcich v novom modeli Citroën C5 X vyvoláva skutočný pocit vrelosti, pokoja a priestrannosti. Veľkorysé priestory, pocit vľúdneho prijatia, jedinečný zmysel pre detail a neobyčajne praktické rysy priam pozývajú na cesty.

Žena sediaca za volantom Citroën C5 X

AKTÍVNE PRUŽENIE CITROËN ADVANCED COMFORT®

SVETOVÁ PREMIÉRA

Prirodzenou súčasťou nového modelu Citroën C5 X je systém pruženia Citroën Advanced Comfort®, ktorý exkluzívne navrhla samotná automobilka v snahe oživiť efekt lietajúceho koberca typický pre kultové modely Citroën, vďaka čomu vozidlo hladko prekonáva prekážky, výmole, spomaľovače a ďalšie javy na cestách.

Ešte viac pohodlia ponúka plug-in hybridná verzia modelu C5 X vďaka svetovej novinke, aktívnemu pruženiu Citroën Advanced Comfort®, ktoré kombinuje tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi (Progressive Hydraulic Cushions®) a aktívne riadenie odpruženia. Vozidlo upravuje odpruženie každého kolesa znižovaním alebo zvyšovaním tuhosti podľa aktuálnych podmienok.
Senzory určené na analýzu cesty a jej nepravidelností prenášajú informácie do počítača, ktorý neustále určuje správnu konfiguráciu v záujme čo najvyššieho pohodlia pre všetkých cestujúcich.
Rovnako ako snímače systému ESP má riadené odpruženie snímače zvislej polohy a otáčok kolies slúžiace na analýzu pohybov karosérie a jazdného rytmu vozidla.
Ovládaním podvozka sa dosahuje dokonalý komfort počas rýchlej jazdy na rovných úsekoch cesty, ako aj presnosť pri prejazde zákrutou.

 
Citroën C5 X v zákrute kľukatej horskej cesty
Citroën C5 X v zákrute kľukatej horskej cesty
 

SALÓNIK

POZVANIE K PSYCHICKEJ POHODE

Sedadlá Advanced Comfort v novom modeli Citroën C5 X definujú štandard pohodlného sedenia a cítite sa v nich ako doma v obývačke.

Vďaka špeciálnej výplni, ktorá pripomína doplnkový matrac, pôsobia jedinečne prívetivým dojmom a sú komfortné už na pohľad. Textília s vysokou hustotou a zosilnená štruktúrovaná pena zabezpečujú pohodlnú polohu a komfort aj pri dynamickej jazde, vďaka čomu sa cítite uvoľnene aj po tých najdlhších jazdách.

SEDADLÁ ADVANCED COMFORT

POZVANIE DO TICHA

Sedadlá Advanced Comfort v novom modeli Citroën C5 X definujú štandard pohodlného sedenia a cítite sa v nich ako doma v obývačke.
Vďaka špeciálnej výplni, ktorá pripomína doplnkový matrac, pôsobia jedinečne prívetivým dojmom a sú komfortné už na pohľad. Textília s vysokou hustotou a zosilnená štruktúrovaná pena zabezpečujú pohodlnú polohu a komfort aj pri dynamickej jazde, vďaka čomu sa cítite uvoľnene aj po tých najdlhších jazdách.

 
Interiér modelu Citroën C5 X, predné a zadné sedadlá
Žena pri nanášaní mejkapu, sediaca vzadu v modeli Citroën C5 X
 

PRIESTOR V KABÍNE

POZVANIE NA CESTY

Jedným z hlavných cieľov, ktoré si automobilka Citroën stanovila pri navrhovaní modelu C5 X, bola priestrannosť.
Pohodlné sedadlá a jednoduchá palubná doska vytvárajú v prednej časti kabíny obrovský, otvorený životný priestor. Výnimočným priestorom na nohy, komfortnou šírkou a veľkorysým miestom nad hlavami pozýva každého cestujúceho, aby sa pohodlne usadil a odpočinul si. Skutočné pozvanie na cesty v dokonalom pohodlí.

STREŠNÉ OKNO

Pohľad zhora a zozadu na Citroën C5 X so strešným oknom

 

Priestrannosť kabíny ešte umocňuje jas, ktorý sem preniká cez okná po celom obvode vozidla v okruhu 360 stupňov vrátane zadných štvrtinových okien, ako aj cez veľké strešné okno, ktorým vpustíte dnu svetlo vždy, keď potrebujete.

 

Zadné štvrtinové okno modelu Citroën C5 X s odrazom tieňa ženy
 

OKNÁ ZO ZVUKOVOIZOLAČNÉHO VRSTVENÉHO SKLA

VÝNIMOČNÝ KOMFORT

Osobitnej pozornosti sa pri návrhu nového modelu Citroën C5 X dostalo jeho akustickým vlastnostiam, aby v kabíne vládol dokonalý pokoj a každá jazda sa stala chvíľou skutočného oddychu.
Predné a zadné okná zo zvukovoizolačného vrstveného skla skvelo izolujú priestor od hluku zvonka.

VEĽKORYSÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Animovaný vizuál batožinového priestoru s rovnou podlahou v modeli Citroën C5 X

VŠETKY VÝHODY VOZIDIEL KOMBI

Nový Citroën C5 X má veľkorysý batožinový priestor navrhnutý v štýle vozidiel kombi, ktorý sa môže pochváliť širokým hranatým otvorom, nízkou nakladacou hranou a rovnými bočnými stenami. Okrem toho môžete zadné sedadlá sklopiť.

Animovaný vizuál batožinového priestoru s rovnou podlahou v modeli Citroën C5 X

PRAKTICKOSŤ PRI KAŽDODENNOM POUŽÍVANÍ

Súčasťou dverí batožinového priestoru je zabudovaný kryt batožinového priestoru, ktorý uľahčuje nakladanie a skryje čokoľvek, čo prevážate. Elektricky ovládané dvere batožinového priestoru disponujú funkciou bezdotykového ovládania, aby vás ich otváranie či zatváranie nezaskočilo.

POCIT VNÚTORNÉHO POKOJA

TECHNOLÓGIE ZVYŠUJÚCE BEZPEČNOSŤ A POHODLIE

Nový Citroën C5 X má vo výbave pokročilé technológie, ktoré zabezpečujú komfort a ticho počas každej jazdy a dodávajú vodičovi istotu.

Muž pri jazde v modeli Citroën C5 X
Muž pri jazde v modeli Citroën C5 X
 

ROZŠÍRENÝ HEAD UP DISPLEJ

HEAD UP DISPLEJ NOVEJ GENERÁCIE

Rozšírený Head up displej premieta všetky kľúčové informácie o jazde priamo na čelného sklo v zornom poli vodiča, a to vo farbe a veľkých rozmeroch.

Toto inovačné riešenie, ktoré si môžete nakonfigurovať a upraviť ovládacími prvkami na volante, zvyšuje bezpečnosť a vnútorný pokoj počas jazdy, pretože už nemusíte odvracať zrak od cesty, ak si chcete skontrolovať informácie o rýchlosti a činnosti asistenčných systémov vodiča, údaje pripojenej navigácie či obsluhovať médiá a telefón.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA
HIGHWAY DRIVER ASSIST (ASISTENT PRE JAZDU PO DIAĽNICI)

Táto funkcia čiastočne odbremení vodiča pri vedení vozidla. Je vhodná obzvlášť na dvojprúdových vozovkách a diaľniciach.

Stačí nastaviť cieľovú rýchlosť aspoň 30 km/h a systém bude zaznamenávať pozíciu vozidla C5 X v rámci jazdného pruhu. Vodič tak už nebude musieť regulovať rýchlosť ani ovládať riadenie.

Funkcia asistenta pre jazdu po diaľnici bude aktívna len v prípade, ak vodič ponechá ruky na volante. Vodič môže, samozrejme, kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.

 
Znázornenie asistenta pre jazdu po diaľnici
Znázornenie asistenčného systému upozornenia na premávku za vozidlom

SYSTÉM UPOZORNENIA NA PREMÁVKU ZA VOZIDLOM

Tento systém dokáže pri manévrovaní počas cúvania zaznamenať nebezpečenstvo v blízkosti – chodca, motocykel, bicykel alebo iné vozidlo. Toto upozornenie zvyšuje bezpečnosť a je veľmi užitočné, najmä v mestách.

Znázornenie asistenčného systému sledovania slepého uhla s dlhým dosahom

SYSTÉM SLEDOVANIA MŔTVEHO UHLA S DLHÝM DOSAHOM

Systém sledovania mŕtveho uhla je užitočný predovšetkým na rýchlostných cestách a diaľniciach. Oranžová kontrolka v rohu vonkajšieho spätného zrkadla vás upozorní na vozidlo v slepom uhle za modelom C5 X až do vzdialenosti 70 metrov.

C5-X-Panneaux-315x425

 

ROZŠÍRENÝ SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK OBMEDZENIA RÝCHLOSTI A ODPORÚČANÁ RÝCHLOSŤ

Tento systém informuje vodiča o obmedzení rýchlosti, ktoré by mal dodržiavať. Keď kamera zaznamená dopravnú značku obmedzenia rýchlosti, vodič môže odporúčanú rýchlosť akceptovať a použiť ako nastavenú rýchlosť pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti. Systém ďalej rozpoznáva aj značky "STOP", "jednosmernej premávky" a "zákazu predbiehania".

C5-X-Vision-315x425

 

SYSTÉM VISIO PARK 360°

Tento asistenčný videosystém určený pre manévrovanie v nízkej rýchlosti sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu, prípadne ho môžete zapnúť ručne. Prostredníctvom štyroch kamier s vysokým rozlíšením zobrazuje na dotykovej obrazovke 360-stupňový pohľad na vozidlo C5 X a jeho okolie.

C5-X-Ligne-315x425

 

AKTÍVNY SYSTÉM VAROVANIA PRED NEÚMYSELNÝM OPUSTENÍM JAZDNÉHO PRUHU

Tento systém pomocou kamery rozpoznáva prerušované a neprerušované čiary. Ak sa vozidlo priblíži k čiare bez zapnutých smerových svetiel, systém zasiahne do riadenia a navedie vozidlo späť do pôvodného pruhu.

C5-X-Feux-315x425

 

INTELIGENTNÉ PREPÍNANIE SVETLOMETOV

Tento systém ovláda prepínanie diaľkových a stretávacích svetlometov podľa situácie v premávke, keď zaznamená vozidlá blížiace sa spredu alebo obiehajúce vozidlá. Zabezpečuje optimálne osvetlenie pri jazde v noci.

C5-X-Attention-315x425

 

SYSTÉM SLEDOVANIA POZORNOSTI VODIČA

Tento systém vyhodnocuje úroveň pozornosti vodiča na základe meniacej sa vzdialenosti vozidla od vyznačených čiar na vozovke. Je vhodný predovšetkým pri jazde po rýchlostných cestách vyššou rýchlosťou ako 65 km/h.

C5-X-Proximity-315x425

 

BEZKĽÚČOVÝ PRÍSTUP A ŠTARTOVANIE

Táto funkcia automaticky odomkne dvere modelu C5 X, keď sa k nemu priblíži vodič, ktorý má pri sebe kľúč. Pri jeho odchode od vozidla dvere zamkne.

C5-X-Panneaux-315x425

 

ROZŠÍRENÝ SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK OBMEDZENIA RÝCHLOSTI A ODPORÚČANÁ RÝCHLOSŤ

Tento systém informuje vodiča o obmedzení rýchlosti, ktoré by mal dodržiavať. Keď kamera zaznamená dopravnú značku obmedzenia rýchlosti, vodič môže odporúčanú rýchlosť akceptovať a použiť ako nastavenú rýchlosť pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti. Systém ďalej rozpoznáva aj značky "STOP", "jednosmernej premávky" a "zákazu predbiehania".

C5-X-Vision-315x425

 

SYSTÉM VISIO PARK 360°

Tento asistenčný videosystém určený pre manévrovanie v nízkej rýchlosti sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu, prípadne ho môžete zapnúť ručne. Prostredníctvom štyroch kamier s vysokým rozlíšením zobrazuje na dotykovej obrazovke 360-stupňový pohľad na vozidlo C5 X a jeho okolie.

C5-X-Ligne-315x425

 

AKTÍVNY SYSTÉM VAROVANIA PRED NEÚMYSELNÝM OPUSTENÍM JAZDNÉHO PRUHU

Tento systém pomocou kamery rozpoznáva prerušované a neprerušované čiary. Ak sa vozidlo priblíži k čiare bez zapnutých smerových svetiel, systém zasiahne do riadenia a navedie vozidlo späť do pôvodného pruhu.

C5-X-Feux-315x425

 

INTELIGENTNÉ PREPÍNANIE SVETLOMETOV

Tento systém ovláda prepínanie diaľkových a stretávacích svetlometov podľa situácie v premávke, keď zaznamená vozidlá blížiace sa spredu alebo obiehajúce vozidlá. Zabezpečuje optimálne osvetlenie pri jazde v noci.

C5-X-Attention-315x425

 

SYSTÉM SLEDOVANIA POZORNOSTI VODIČA

Tento systém vyhodnocuje úroveň pozornosti vodiča na základe meniacej sa vzdialenosti vozidla od vyznačených čiar na vozovke. Je vhodný predovšetkým pri jazde po rýchlostných cestách vyššou rýchlosťou ako 65 km/h.

C5-X-Proximity-315x425

 

BEZKĽÚČOVÝ PRÍSTUP A ŠTARTOVANIE

Táto funkcia automaticky odomkne dvere modelu C5 X, keď sa k nemu priblíži vodič, ktorý má pri sebe kľúč. Pri jeho odchode od vozidla dvere zamkne.

C5-X-Panneaux-315x425

 

ROZŠÍRENÝ SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK OBMEDZENIA RÝCHLOSTI A ODPORÚČANÁ RÝCHLOSŤ

Tento systém informuje vodiča o obmedzení rýchlosti, ktoré by mal dodržiavať. Keď kamera zaznamená dopravnú značku obmedzenia rýchlosti, vodič môže odporúčanú rýchlosť akceptovať a použiť ako nastavenú rýchlosť pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti. Systém ďalej rozpoznáva aj značky "STOP", "jednosmernej premávky" a "zákazu predbiehania".

C5-X-Vision-315x425

 

SYSTÉM VISIO PARK 360°

Tento asistenčný videosystém určený pre manévrovanie v nízkej rýchlosti sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu, prípadne ho môžete zapnúť ručne. Prostredníctvom štyroch kamier s vysokým rozlíšením zobrazuje na dotykovej obrazovke 360-stupňový pohľad na vozidlo C5 X a jeho okolie.

C5-X-Ligne-315x425

 

AKTÍVNY SYSTÉM VAROVANIA PRED NEÚMYSELNÝM OPUSTENÍM JAZDNÉHO PRUHU

Tento systém pomocou kamery rozpoznáva prerušované a neprerušované čiary. Ak sa vozidlo priblíži k čiare bez zapnutých smerových svetiel, systém zasiahne do riadenia a navedie vozidlo späť do pôvodného pruhu.

C5-X-Feux-315x425

 

INTELIGENTNÉ PREPÍNANIE SVETLOMETOV

Tento systém ovláda prepínanie diaľkových a stretávacích svetlometov podľa situácie v premávke, keď zaznamená vozidlá blížiace sa spredu alebo obiehajúce vozidlá. Zabezpečuje optimálne osvetlenie pri jazde v noci.

Okrem uvedených jazdných asistenčných technológií ponúka nový Citroën C5 X aj funkciu aktívneho núdzového brzdenia, upozornenie na riziko zrážky, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, funkciu stabilizácie prívesu a mnohé ďalšie.

 

  
12-palcová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením v modeli Citroën C5 X
 

MY CITROËN DRIVE PLUS

NOVÉ KOMUNIKAČNÉ ROZHRANIE

Nový Citroën C5 X predstavuje celkom nové pripojené a intuitívne komunikačné rozhranie, ktoré si vďaka systému miniaplikácií môžete plne prispôsobiť. Umožňuje zobraziť si obľúbené aplikácie a obsah na displeji a 12-palcovej dotykovej obrazovke vo vozidle.

Toto rozhranie disponuje funkciou rozpoznávania prirodzenej reči. Ide o skutočného osobného asistenta, ktorý rozumie tomu, čo hovoríte, odpovedá vám na otázky a vykonáva zadané príkazy. Ak chcete rozhranie My Citroën Drive Plus ovládať hlasom, stačí povedať „Hello Citroën“.

Okrem 12-palcovej dotykovej obrazovky s vysokým rozlíšením má nový Citroën C5 X vo výbave aj štyri USB konektory typu C a bezdrôtovú nabíjačku na smartfóny.

C5-X-Connectivite-Ecran5-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran1-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran2-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran3-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran4-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran5-1480x540
C5-X-Connectivite-Ecran1-1480x540

PrevNext

Muž z profilu pri jazde v modeli Citroën C5 X
 

PONUKA PRIPOJENÝCH SLUŽIEB

Nový Citroën C5 X prináša rad pripojených služieb Citroën Connect Services, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie. Patria k nim tieto:
 • MY CITROËN ASSIST: Bezplatná služba tiesňového volania a pomoci vrátane geolokalizácie je dostupná 24 hodín denne, sedem dní v týždni bez potreby predplatného. Zabezpečuje vyslanie vhodnej pomoci, ako pri automatickej aktivácii, tak aj pri stlačení núdzového tlačidla alebo tlačidla pomoci.
 • MY CITROËN DRIVE PLUS: Pripojené služby TomTom Traffic a Danger Zones, bezplatne dostupné počas obdobia troch rokov, prinášajú v reálnom čase informácie o dopravnej situácii, polohe čerpacích staníc, dostupnosti parkovacích miest atď. Okrem toho poskytujú vizuálne a zvukové výstrahy pred nebezpečnými oblasťami (v súlade s platnými vnútroštátnymi právnymi predpismi).
 • MY CITROËN PLAY PLUS: Táto služba, kompatibilná so systémami Apple CarPlay™ a Android Auto, ponúka rozsiahle možnosti bezdrôtového pripojenia. Stačí pripojiť svoj smartfón k vozidlu a môžete sledovať navigačné pokyny, telefonovať, odosielať správy a počúvať hudbu v dokonalom bezpečí bez toho, aby ste odvrátili zrak od vozovky. Všetky aplikácie sa zobrazia priamo na centrálnej obrazovke.

APLIKÁCIA MY CITROËN

Vďaka aplikácii My Citroën budete neustále v spojení so svojím novým vozidlom Citroën C5 X. Táto aplikácia vám umožňuje:
 • vyhľadať vozidlo,
 • rezervovať si termín v servise,
 • nahliadnuť do palubnej dokumentácie,
 • nahliadnuť do servisnej príručky,
 • kontaktovať asistenčnú službu Citroën.

 • V prípade plug-in hybridnej verzie modelu C5 X tiež poskytuje:
 • prístup k základným informáciám o stave nabitia akumulátora, čase nabíjania a ostávajúcom dojazde vozidla,
 • rady týkajúce sa nabíjania,
 • možnosť naprogramovať si odloženie nabíjania,
 • možnosť spustiť prípravu vozidla pred jazdou a nastaviť teplotu v kabíne.
 
Muž pri sledovaní svojho smartfónu a obrazovky aplikácie My Citroën
Pohľad spredu na nový Citroën C5 X na ceste
 

MOTORIZÁCIE

PLUG-IN HYBRIDNÝ POHON ALEBO BENZÍNOVÝ MOTOR

Nový Citroën C5 X má vo výbave vysokovýkonné a úsporné benzínové motory, pričom si môžete vybrať agregáty PureTech 130k alebo PureTech 180k, v oboch prípadoch so systémom Stop/Štart.
Ešte plynulejšie používanie modelu C5 X a viac vnútorného pokoja prináša automatická prevodovka EAT8.

Model C5 X Plug-in Hybrid, vhodný na každé použitie, spája všetky výhody čisto elektrického pohonu pri každodennom používaní, vďaka elektromotoru s výkonom 81,2 kW, a potrebného dojazdu, ktorý pri dlhších cestách zabezpečuje zážihový motor PureTech 180k so systémom Stop/Štart. Táto technológia prináša emisie CO2 od 29 g/km (v rámci cyklu WLTP).
Elektrická automatická prevodovka ë-EAT8 zaručuje pozoruhodnú plynulosť a pôsobivý zážitok z jazdy s krútiacim momentom 360 Nm.

Ponuky

2023 | C5 X
35 990 €

C5 X SHINE PureTech 180 S&S EAT8

 • 0 km
 • Automat (8 st.)
 • Benzín
 • 1,6 PureTech
 • Coupé
 • 133 kW (181 hp)

Máte nejaké otázky?