CITROËN BERLINGO VAN

Ikonické vozidlo Citroën Berlingo, ktoré bolo uvedené na trh v roku 1996 a vyrobilo sa ho viac ako 1,5 milióna kusov, prenecháva miesto svojej tretej generácii pomenovanej Citroën Berlingo Van. Citroën Berlingo Van predstavuje skutočný generačný skok z hľadiska dizajnu, výbavy a modularity a je ideálnym partnerom pre profesionálov.

CITROËN, PARTNER VŠETKÝCH ŽIVNOSTNÍKOV UŽ 100 ROKOV

História výroby dodávkového vozidla Citroën začala v polovici 20. storočia. Vozidlo Berlingo nadväzuje na dlhý rad vozidiel, ktorý má svoj prvopočiatok v roku 1928 s modelom C4 Fourgon. V roku 1950 sa predstavil slávny model 2 CV fourgonnette, 100 % verzia úžitkového vozidla vychádzajúca z kultového modelu 2CV, ktorý sa stal skutočným ikonickým modelom.

V roku 1978 úžitkový model 2 CV Fourgonnette nahradil malý úžitkový automobil Acadiane.

Skutočný prelom nastal v 80. rokoch s ponukou nového modelu Citroën C15. V priebehu 22 rokov sa ho vyrobilo celkom viac ako 1,18 milióna kusov.

Na konci 20. storočia nastala veľká revolúcia, pretože úplne prvá generácia modelu Berlingo, predstavená v júli 1996, prevrátila zažité princípy a priniesla väčšie rozlíšenie a komfort. Berlingo zaviedol inovácie so svojou špecifickou siluetou a zabudovaným prepravným systémom, ktorého tajomstvo si sám uchováva. Postupom času sa jeho meno stalo synonymom referencie v segmente.

 

 

DIZAJN

Berlingo-Van-Artiste

 

Citroën Berlingo Van robustného vzhľadu a ochranného charakteru ponúka svieži dizajn exteriéru s plynulými líniami bez známok akejkoľvek agresivity.
- Predná maska v duchu dizajnovéjo jazyka značky a jeho veľkého brata Citroën Jumpy: vysoká a krátka predná časť, široké svetlá.
- Plynulé línie a prepracované boky z profilu. Prísľub praktickosti a veľkorysého vnútorného priestoru.

 

ROZMERY

Dĺžka

4403 mm

 

Užitočná dĺžka

mm

 

Šírka

mm

XL

M

Výška

mm

 

Užitočná výška

mm

 

Užitočný objem

m3

 

Užitočné zaťaženie

kg

 

Celková hmotnosť

kg

MODULARITA A KOMFORT: NA MIERU

TAK AKO VY, PORADÍ SI SO VŠETKÝM!

Citroën Berlingo Van je partnerom na každodenné použitie. Spĺňa potreby profesionálov tým, že im ponúka riešenie prispôsobené každej aktivite a každému použitiu: rôzne veľkosti, kabíny, usporiadania interiéru. Svoju ponuku dokonca zlepšuje a ponúka vo svojom obchodnom rade úplne novú verziu Worker.

Verzia s názvom " Worker " je určená pre profesionálov prepravujúcich materiál a ich zamestnancov na všetky typy pracovnej činnosti:
- Kabína Extenso(R):  3 miesta vpredu, mobilná kancelária a preprava dlhých predmetov pre väčšiu modularitu.
- Systém Grip Control s asistentom pri zjazde z kopca Hill Assist Descent,  zvýšená svetlá výška (+30 mm), široké kolesá (690 mm) s pneumatikami Mud & Snow pre väčšiu modularitu.
- zvýšená užitočná nosnosť, zosilnené osvetlenie, závesné oká v polovičnej výške pre väčšiu praktickosť.

Berlingo van version worker

KABÍNA EXTENSO®: 3 MIESTA A MODULARITA

625x250-New-Berlingo-Van-Worker-charge

Kabínu Extenso® možno ľahko prispôsobiť najrôznejším situáciám. Umožňuje prepravu 3 osôb alebo predĺženie užitočnej dĺžky a zväčšenie užitočného objemu nákladného priestoru.

Na predĺženie dĺžky nákladného priestoru možno sklopiť bočné sedadlo spolujazdca, čím sa táto dĺžka zvýši na 3 metre vo veľkosti M a na 3,4 metra vo veľkosti XL.

625x250-New-Berlingo-Van-Cabi-Extenso

1 - Do kabíny Extenso® možno usadiť 3 osoby vpredu s modulovateľnou dvojmiestnou lavicou.

2 - Sklopné operadlo stredového sedadla zabezpečuje funkciu mobilnej kancelárie s otočným stolíkom. Pod sedákom sa nachádza aj odkladacia priehradka uzamykateľná na zámok.

3 - Zdvihnutím bočného sedadla sa uvoľní dodatočný užitočný priestor, ktorý je praktický na prepravu rozmerovo najnáročnejších predmetov, čím sa nákladný objem zvýši z 3,3 na 3,8 m3 vo veľkosti M a z 3,9 na 4,4 m3 vo veľkosti XL.

ZARIADENIA NA KAŽDÉ POUŽITIE

625x250-New-Berlingo-Van-Driver-Ouvrants

OPTIMALIZOVANÉ OTVÁRACIE PRVKY

Na významné uľahčenie nakládky a vykládky bez ohľadu na to, kde je vozidlo zaparkované, vám Citroën Berlingo Van ponúka:

-  jedny alebo dve bočné posuvné dvere optimalizovanej šírky 675 mm a výšky 1072 mm
-  dvojkrídlové dvere 40/60 s otváraním v uhle 180°
- optimalizovanú šírku medzi podbehmi zadných kolies

625x250-New-Berlingo-Van-Chargement

VEĽMI VEĽKÝ OBJEM NÁKLADNÉHO PRIESTORU

Citroën Berlingo Van poskytuje až 4,4 m3 nákladného objemu a jeho užitočné zaťaženie sa pohybuje od 650 kg do 1 000 kg. V prípade prekročenia povoleného zaťaženia môžete mať k dispozícii ukazovateľ preťaženia.

Balík pack Nakladacia zóna, obsahujúci rozšírené LED osvetlenie, 4 doplnkové závesné oká a 12 V zásuvku,  vám uľahčí každodennú prácu.

PREDĹŽENÁ KABÍNA: AŽ 5 OSÔB NA PALUBE

625x450-New-Berlingo-Van-Cabi-Appro

Modulovateľná predĺžená kabína je ideálnym riešením pre prácu pracovnej skupiny.

Je v ponuke vo veľkosti XL a ponúka jedinečný komfort v druhom rade s rekordným priestorom na kolená vo svojej kategórii.

400x288-New-Berlingo-Van-Cabi-Appro

Vďaka svojej modularite umožňuje prepravovať dlhé náklady, keď sa sklopí bočné sedadlo v 2. rade a predné sedadlo spolujazdca.

Na zvýšenie objemu nákladného priestoru je možné sklopiť 2. rad a ochranná mriežka na zaistenie nákladu sa posunie k zadnej časti predných sedadiel.  Na dosiahnutie maximálneho objemu a predĺženie dĺžky je takisto možné sklopiť 2. rad a predné sedadlo spolujazdca.

VEĽKÉ MNOŽSTVO ODKLADACÍCH PRIESTOROV NA DOSAH RUKY

1250x400-New-Berlingo-Van-rangements

 

Pri návrhu vozidla Citroën Berlingo Van sa kládol veľký dôraz na praktickosť. Veľkorysá kabína je v prednej časti vybavená vynaliezavými odkladacími priehradkami, do ktorých je možné odložiť predmety každodennej potreby od tých najmenších až po tie najväčšie.  Celkovo ide o 113 litrov ergonomických a ľahko prístupných odkladacích priestorov: odkladacia zásuvka pod sedadlom vodiča alebo na strane spolujazdca, TopBox, spodná odkladacia priehradka pred sedadlom spolujazdca, stropný úložný priestor, množstvo otvorených odkladacích priehradiek.

 

ZARIADENIA & UŽITOČNÉ TECHNOLÓGIE

1430x350-New-Berlingo-Van-TdB.jpg

 

Citroën Berlingo Van je skutočným koncentrátom užitočných technológií na každodenné použitie.

Funkčný a praktický Citroën Berlingo Van nezabúda ani na bezpečnosť.  Prispôsobuje sa vývoju a usiluje sa ponúkať stále bezpečnejšiu a pokojnejšiu jazdu. Významne vylepšuje vybavenie v svojom segmente a obsahuje:

- 4 technológie konektivity, a to najmä Citroën Connect Nav a Mirror Screen (Apple Car Play / Android Auto) alebo bezdrôtové nabíjanie smartfónov
-  20 asistenčných technológií na pomoc pri jazde

 

SURROUND REAR VISION

Citroën Berlingo Van  ponúka úplne novú inováciu v úžitkových vozidlách: technológiu Surround Rear Vision poskytujúcu nevídanú viditeľnosť.

Farebný 5' displej na mieste stredového spätného zrkadla zobrazuje zábery z dvoch kamier (jedna sa nachádza v držiaku spätného zrkadla spolujazdca a druhá nad zadnými krídlovými dverami).

3 možné zobrazenia:
- Kontrola zadného priestoru: displej zobrazuje pohľad na zadný priestor z veľkej diaľky v osi vozidla, aby vodič pri jazde lepšie poznal tento priestor
- Kontrola bočného priestoru: displej zobrazuje pohľad na bočný priestor zo strany spolujazdca, aby sa obmedzili mŕtve uhly
- Cúvacia kamera - displej zobrazuje priestor blízko za vozidlom, aby sa uľahčilo manévrovanie s autom pri cúvaní

500x250-New-Berlingo-Van-SRV
625x300-New-Berlingo-Van-connect

ONLINE NAVIGÁCIA BEZ TOHO, ABY STE SPUSTILI OČI Z CESTY

Online 3D navigačný systém, Citroën Connect Nav, je vybavený hlasovým ovládaním na ovládanie funkcií navigácie, telefónu a médií bez toho, aby ste spustili oči z cesty.  Využíva online služby TomTom Traffic , ktoré poskytujú dopravné informácie v reálnom čase a môžu sprostredkovať aj informácie o umiestnení čerpacích staníc s cenami palív, o umiestnení parkovísk, ako aj správy o počasí.

A s funkciou Mirror Screen budete môcť používať kompatibilné aplikácie vášho smartfónu priamo na 8-palcovom dotykovom displeji vo vozidle.

625x300-New-Berlingo-Van-Version-Worker-flaque

DÔKLADNE OTESTOVANÁ POHYBLIVOSŤ

Citroën Berlingo Van, vybavený protipreklzovým systémom Grip Control s asistentom pri jazde z kopca Hill Assist Descent, môže meniť pohyblivosť svojich predných kolies podľa daného terénu a udržiavať svoju rýchlosť aj pri jazde zo strmého svahu. Na zabezpečenie väčšej efektívnosti umožňuje táto technológia - vždy v spojení s balíkom Pack Chantier - využívať svetlú výšku zvýšenú o 30 mm, ochrannú dosku pod motorom a veľké kolesá priemeru 690 mm s pneumatikami Mud&Snow. (Pre krajiny: ako aj plnohodnotné náhradné koleso).

20 ASISTENČNÝCH TECHNOLÓGIÍ NA POMOC PRI JAZDE

 

17963_1480x400-ADAS4-SK-New-Berlingo-Van
17963_1480x400-ADAS1-SK-New-Berlingo-Van
17963_1480x400-ADAS2-SK-New-Berlingo-Van
17963_1480x400-ADAS3-SK-New-Berlingo-Van
17963_1480x400-ADAS4-SK-New-Berlingo-Van
17963_1480x400-ADAS1-SK-New-Berlingo-Van

PrevNext

MOTORIZÁCIE NAJNOVŠEJ GENERÁCIE

Berlingo-Van-Driver-Blanc-Moteur

Nová ľahká platforma a účinné motorizácie zabezpečujú dynamické jazdné vlastnosti, naozajstný jazdný komfort a optimálnu nákladovú efektívnosť.

- 4 naftové verzie: BlueHdi 75 BVM, BlueHDi 100 BVM, BlueHDi 100 S&S BVM, BlueHdi 130 S&S BVM6 a EAT8                                                                                                                                                                                                                       - 1 benzínová verzia s PureTech 110 S&S BVM6


Najnovšia generácia automatickej 8-stupňovej prevodovky EAT8 "Efficient Automatic Transmission" s ovládacími páčkami na volante ponúka ozajstné potešenie z jazdy na dlhých trasách, ale aj pri množstve jázd za deň.

KONFIGURÁCIE NA MIERU

DOKONALE PRISPÔSOBENÉ VAŠEJ ČINNOSTI

1250x400-New-Berlingo-Van-transformers

 

Citroën Berlingo Van ponúka  znamenitý výber rôznych siluet karosérie, aby čo najlepšie uspokojil vaše potreby. Možno ho takisto prestavať na vozidlo záchrannej a asistenčnej služby, chladiarenské vozidlo, ako aj na vozidlo pre osoby s obmedzenou mobilitou, na pick-up alebo terénne vozidlo 4X4...

 

Máte nejaké otázky?